Ekstruder Kafa Sistemleri

Ekstruder kafa sistemleri, iletkenin veya diğer materyallerin üzerinin, ekstruderlerde işlenmiş ve ergimiş plastik ile doğru ve eşit kalınlıkta kaplanmasını sağlayan sistemlerdir. Plastiğin ürünü doğru şekilde izole etmesi kaliteye doğrudan etki etmektedir. Bu nedenle kafa sistemleri içerisinde özel dizayn edilmiş parçalar ve doğru yönlendirmeyi sağlayan kanallar mevcuttur.

Ekstruder kafaları istenilen ölçülerde izolasyon yapabilmesi için kalıp ve nipeller yardımı ile çalışır, bu parçalar ekstruder kafasının üretimini yapabileceği çaplarda ürünler için özel dizayn edilmişlerdir.

Ekstruder kafaları istenilen çıktı miktarına göre boyut ve tasarım farklılıkları göstermektedir. Bunlara ek olarak tek katmanlı ve çok katmanlı olarak kafalar bir birinden ayrılmaktadırlar.

Ekstruder kafalarında ergimiş plastiğin donmaması ve kaplamanın doğru şekilde yapılması için rezistanslar bulunmaktadır. Bu rezistanslar kafanın tasarımına göre kelepçe veya fişek tipinde rezistanslar olabilmektedir.

Beha Makine Teknolojileri uygulamış olduğu mühendislik çalışmaları ve gerekli analizler ile en uygun ürünü sizlere sunmak için çalışmaktadır. Müşterilerimizin istek ve hedefleri doğrultusunda gerekli ar-ge çalışmalarını yürüterek ekstruder kafa sistemleri tasarımı ve imalatı yapılabilmektedir.