Silikon Ekstrüzyon Hattı

Silikon Ekstrüzyon Hattı, silikon hammaddesinden ekstrüzyon yöntemi ile istenilen ürünün elde edilmesini sağlayan sistemlerdir. Bu hatlar ile silikon borular , silikon profiller , silikon kablolar gibi bir çok ürünün üretimi yapılmaktadır.

Sistem 4 ana bileşenden oluşmaktadır ; Silikon Ekstruder , Pişirme Fırını , Çekici ve Kontrol Panosu.

Bu 4 ana bileşen müşterinin ihtiyacı doğrultusunda, istenilen üretim kapasiteleri göz önüne alınarak ve gerekli hesaplamalar yapılarak tasarlanmaktadır.

Silikon Ekstrüzyon Hattı , PVC hatlarından farklı olarak, su soğutmalı olarak çalışmaktadır. Bunun nedeni ise silikonun vida-kovan içerisinde ısınarak sertleşmesi sonucunda sistemin çalışmaz duruma gelmesini engellemektir. Bu nedenle soğutma tesisatı ve su devir daim pompası sistemin gereklilikleri arasındadır.

Silikon hatları amaca ve uygulamaya göre bazı değişiklikler gösterebilir.  Hatlar uygulamaya göre yatay ve ya dikey olarak çoğunlukla 2 tiptir. Silikon hatlarında şoklama fırını olarak adlandırdığımız 800 derece sıcaklığa çıkabilen özel tip fırınlar kullanılmaktadır. Bu fırınlar dikey olabildiği gibi yatay olarak da üretilebilmektedir. Çekici üzerinde bulunan enkoder sistemi ile dijital sayaç üzerinden metraj takibi yapılabilmektedir.

Silikon hatlarımız ile müşterilerinize kaliteli ürünler sunabilir, ürün kalitenizi arttırabilirsiniz.

Beha Silikon Ekstrüzyon Hattı

  • Uzun Ömürlü Mekanik Parçalar
  • Düşük Fire Oranı
  • Hassas Boyutsal Doğruluk
  • Ayarlanabilir Pişirme Fırını Yüksekliği
  • Yedek Parça Kolaylığı
  • Hızlı Servis Desteği

Tasarımların başında imalatın sonuna kadar, müşteri odaklı bir sistem izleyerek, üretim hattınıza en uygun ürünü sizlere sunmaktayız.  Ürünlerimizin her parçası BEHA MAKİNE TEKNOLOJİLERİ kalitesiyle seçilerek mühendislik bakış açısı ile alanında uzman mühendisler tarafından tasarlanmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Lütfen İletişime Geçiniz.